Delegacja lubelskich policyjnych związkowców na grobach funkcjonariuszy Policji Państwowej II RP na Ukrainie

W 95 rocznicę powstania Policji lubelscy policyjni związkowcy odwiedzili mogiły swoich kolegów poległych w obronie obywateli II RP. Związkowcy odnowili i uporządkowali groby poległych oraz złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze na grobach.

Reklamy

W miniony wtorek delegacja przedstawicieli Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa lubelskiego  udała się na Ukrainę. Odnowiono groby funkcjonariuszy, którzy ponieśli bohaterską śmierć w walce. Ostatnim akcentem pobytu delegacji  w Lubomlu było złożenie wiązanki kwiatów i zapalenie zniczy na grobach.

W miejscowości Kowel uporządkowano 30 grobów policjantów Policji Państwowej wcześniej odnowionych, zapalono znicze oraz złożono wiązanki kwiatów.

Następnie delegacja złożyła kwiaty i zapaliła znicze na grobie Anatola Sulika naszego przyjaciela pasjonata polskości wieloletniego współpracownika Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. lubelskiego. Dzięki jego pracy i staraniom pamięć o mogiłach naszych poległych kolegów może być nadal kultywowana. Członkowie Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. lubelskiego zadeklarowali, że wrócą tam jeszcze w tym  roku.

 

Źródło i fot: KWP Lublin