Do domów pomocy społecznej w regionie trafią środki ochrony osobistej

Pierwsza partia materiałów trafiła w środę do DPS w Matczynie. Do pozostałych 43 DPS-ów środki ochrony osobistej dojadą w kolejnych dniach.

Reklamy

 

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublin (ROPS) w porozumieniu z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dokonał zmian w jednym z projektów realizowanych w ramach programu unijnego Wiedza Edukacja Rozwój (chodzi o PO WER). Dzięki temu ROPS mógł przeznaczyć ponad 356 tysięcy złotych na zwalczanie skutków wystąpienia COVID-19 w Lubelskiem. Oszczędności te pozwoliły na zakup środków ochrony osobistej tj. maseczek wielorazowych, rękawiczek nitrylowych oraz preparatu do dezynfekcji.

Osoby starsze oraz pracownicy Domów Pomocy Społecznej są szczególnie narażeni na koronawirusa, dlatego cieszę się, że udało się znaleźć dodatkowe pieniądze na zakup dla nich środków ochrony osobistej – wyjaśnia Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Pierwsza partia materiałów trafiła w środę do DPS w Matczynie. Do pozostałych 43 DPS-ów środki ochrony osobistej dojadą w kolejnych dniach. Łącznie będzie to ponad 54 tysiące maseczek, blisko 103 tysiące rękawiczek oraz ponad 740 sztuk pięciolitrowego płynu do dezynfekcji.

 

fot. UMWL