Dwa kolejne utonięcia w rzekach Lubelszczyzny

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny utonięcia 48 letniego mężczyzny z Parczewa oraz 78 latka z Lublina. W obu przypadkach mężczyźni kąpali się rzekach poza miejscami strzeżonymi. Łącznie od maja w wodach Lubelszczyzny utonęło 9 osób. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność nad wodą!

Reklamy

 

Do pierwszego ze zdarzeń doszło wczoraj w Kazimierzu nad Wisłą. W zatoce ujawnione zostały zwłoki starszego mężczyzny. Na brzegu odnalezione zostały rzeczy osobiste i jego  ubrania. Policjanci ustalili, że jest to 78 letni mieszkaniec Lublina.  Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji.

Do kolejnego utonięcia doszło w Parczewie przy ul. Żabiej. Tam przypadkowy przechodzień zauważył w rzece Piwonia pływające ciało. Okazało się, że to 48 letni mieszkaniec powiatu parczewskiego. Prawdopodobnie wcześniej spożywał alkohol. W tym przypadku także bezpośrednią przyczynę zgonu poznamy po przeprowadzeniu sekcji zwłok Policjanci ustalaj okoliczności obu tych utonięć i kolejny raz przypomina!

– Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu.

– Nie wchodźmy do wody także nadmiernie rozgrzani słońcem.

– Zwracajmy szczególna uwagę na dzieci. Nie pozostawiajmy ich bez opieki. Pamiętajmy, że bardzo często nie zdają sobie one sprawy z istniejących zagrożeń. Pozostawione bez nadzoru bawią się na brzegu – w takiej sytuacji o tragedię nie trudno.

– Nie skaczmy na „główkę” do wody o niezbadanym dnie. Taki skok może skończyć się trwałym kalectwem

– Jeśli korzystamy ze sprzętu wodnego, to upewnijmy się, że jest on sprawny, a przebywające na nim dzieci i osoby, które nie umieją pływać są we właściwy sposób zabezpieczone – mają na sobie specjalne kamizelki.

 

 

źródło: KWP Lublin