25 czerwca 2024

Dwa trafienia SG i KAS. Zabezpieczono kontrabandę za ponad 110 tys. [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz lubelskiej Służby Celno-Skarbowej podczas wspólnych działań zabezpieczyli nielegalne papierosy. Do zniszczenia trafi blisko 7,3 tys. paczek za ponad 110 tys. zł.

Reklamy

W ostatnich dniach lipca, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lublinie oraz KAS prowadzili na terenie Świdnika wspólne działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości skarbowej.

Na jednej z prywatnych posesji trafili na nielegalny towar. 59-letni mężczyzna w domu i garażu przechowywał ponad 3,8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość rynkowa ujawnionego towaru to blisko 60 tys. zł.

Reklamy

Mężczyzna złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i zobowiązał się do wpłaty grzywny w kwocie 50 tys. zł. Sprawa trafi do sądu.

Wspólne działania funkcjonariuszy Straży Granicznej i KAS na terenie kolejowego przejścia granicznego w Terespolu również zakończyły się wykryciem nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Reklamy

Tym razem kontrabanda ukryta była w pociągu towarowym, jadącym z Brześcia do Małaszewicz. W wagonie typu „węglarka”, pod wierzchnią warstwą ładunku, ukryte było blisko 3,5 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości niemal 53 tys. zł.

Nikt z przesłuchanych pracowników obsługi pociągu nie przyznał się do próby przemytu.

Postępowania w obu sprawach prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

Od początku bieżącego roku Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o łącznej wartości ponad 19 mln zł.

Zobacz też:

Co nieco z hrubieszowskich wydarzeń. Lipiec 1 – 3

Zerknij na Instagram →info i fot. NOSG / RK