15 listopada 2024

Działo się w Grodzie Posadów

Blisko tysiąc osób bawiło się w niedzielę, 23 lipca na III Pikniku Rodzinnym Sportowym z myślą o misjonarzach w Grodzie Posadów.

Reklamy

 

Organizatorzy – Dzieła Misyjne Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej oraz Miłośnicy Grodu przygotowali dla uczestników imprezy mnóstwo atrakcji. Można było popływać starodawną łodzią i rowerkiem wodnym, wybrać się na historyczną wycieczkę po Grodzie, a przede wszystkim spotkać się z misjonarzami o. Mariuszem Bartuzim ze Zgromadzenia Ojców Białych i siostrą Ireną Karczewską Franciszkanką Misjonarką Maryi. Na scenie wystąpili młodzi artyści odnoszący wiele sukcesów w konkursach w Polsce i za granicą, wokalista – Krzyś Gągoł i pianistka Wiktoria – Szpindor. Niewątpliwą atrakcją dnia był koncert Mietka Szcześniaka i zabawa taneczna pod gwiazdami z zespołem FRESH.

Dużą popularnością cieszyły się loteria i kawiarenka misyjna. Ponad 5 tys. zł zastanie przekazane na potrzeby misji, w tym na zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach MIVA Polska.

Reklamy

„Otwarte serca ludzi to nieoceniony skarb”- radości nie krył gospodarz miejsca, dyrektor Diecezjalnych Dzieł Misyjnych, twórca Grodu w Posadowie i proboszcz parafii Buśno ks. Andrzej Łuszcz. – „Piknik był adresowanydo całych rodzin nie tylko z terenu gminy Telatyn, ale z całej naszej diecezji. Jednym z istotnych jego celów była integracja poszczególnych grup wiekowych, ożywienie ducha rodzinnego i misyjnego, prezentacja umiejętności artystycznych i sportowych, zachęcanie dzieci i rodziców do aktywnego uczestniczenia w proponowanych zabawach oraz konkursach, stworzenie okazji do wspólnego spędzania czasu rodziców i dzieci na terenie Grodu. Myślę, że był to owocny czas, który dał wiele sposobności do pogłębienia wiedzy na temat ewangelizacji, a także do refleksji nad naszą wspólną odpowiedzialnością za los bliźnich” – podkreślił ks. Andrzej.

Podczas imprezy można było również pogrillować, zagrać w tenisa stołowego i wziąć udział w konkursach: wędkarskim, na potrawę regionalną, strzelania z łuku i na najpiękniejszy zamek z piasku. Uczestnicy pikniku mogli zapoznać się z gockim rzemiosłem, tradycją i sztuką wojenną oraz spróbować specjałów kuchni gockiej przygotowanych przez Masłomęckie Stowarzyszenie Wioska Gotów i Drużynę Grodu Czerwień ze we wsi Czermno w gminie Tyszowce.

Reklamy

Kolejny piknik już za rok i atrakcji będzie z pewnością jeszcze więcej.

 

źródło i fot. Organizatorzy