29 września 2023

Dzieci z Hrubieszowa wyjadą na „Wakacje z Muszkieterami”

Troje dzieci z Hrubieszowa spędzi bezpłatne wakacje nad morzem dzięki II edycji „Wakacji z Muszkieterami”. Łącznie w ramach akcji wyjedzie blisko 1000 dzieci z całej Polski.

Reklamy

 

W tych miejscowościach letnie kolonie finansuje właściciel sklepu Bricomarchè, zaangażowany w charytatywną działalność organizatora wyjazdów − Fundacji Muszkieterów. Akcję wspiera medalistka olimpijska Sylwia Gruchała, a honorowy patronat objęła Pierwsza Dama.Autokar ruszy już4 sierpnia do miejscowości Dźwirzyno.

„Wakacje z Muszkieterami” to druga edycja charytatywnej akcji organizowanej przez Fundację Muszkieterów, dzięki której dzieci z niezamożnych rodzin mają szansę wyjechać na letni wypoczynek, często pierwszy raz w życiu.

Reklamy

W tym roku również dzieci z Hrubieszowa będą miały szansę spędzić wakacje poza domem. Troje z nich dzięki akcjiwyjedzie na letnie kolonienad morze. Podopieczni oprócz zabaw i wypoczynku poznają 8 uniwersalnych wartości, którepomogą im zbudować pewność siebie i pokonywać trudności.

− Pozornie to bardzo proste słowa: odwaga, uczynność, otwartość, wrażliwość, mądrość, sumienność, pracowitość i uczciwość, ale życie pokazuje, że najprostsze rzeczy są najtrudniejsze. Jeśli się ich nie zaszczepi, nie nauczy w młodym wieku pojawią się problemy, kiedy zaczniemy wchodzić w dorosłość. Dlatego uczymy tych wartości podczas trwania naszej akcji. Jej motto −To charakter, a nie kapelusz z piórem, czyni z Ciebie Muszkietera! przypomina, że należy nieustannie pracować nad swoim rozwojem.– mówi Sylwia Gruchała, ambasadorka „Wakacji z Muszkieterami”.

Reklamy

Ideą akcji jest także przekonanie, że każde dziecko zasługuje na niezapomniane wspomnienia z wakacji oraz odpoczynek po roku szkolnym. Dlatego Fundacja Muszkieterów postanowiła zapewnić je swoim podopiecznym we współpracy ze szkołami,fundacjami, stowarzyszeniami, domami dziecka i lokalnymi instytucjami miejskimi. Akcja obejmie blisko 1000 dzieci z całej Polski w wieku od 8 do 14 lat i potrwa do połowy sierpnia. Łącznieodbędzie się 9 kolonijnych turnusów w dwóch górskich miejscowościach: Murzasichle i Sierockie oraz nad morzem w Dźwirzynie. Akcja jest finansowana przez właścicieli sklepów Intermarchè i Bricomarchè.

Patronat honorowy nad akcją objęłaMałżonka Prezydenta RP – Agata Kornhauser-Duda.

 

fot. www.wakacjezmuszkieterami.pl