23 maja 2024

Dzieci ranne w wypadku, kierowca nietrzeźwy

Samochód marki BMW wpadł do rowu. Dwoje dzieci w wieku 4 i 6 lat z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Kierowca miał prawie promil alkoholu w organizmie.

 

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 10:30, w okolicach miejscowości Szopowe na trasie pomiędzy Józefowem a Malewszczyzną, w powiecie biłgorajskim.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 34 letni mieszkaniec gminy Łukowa, kierując samochodem marki BMW, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu.

Mężczyzna podróżował z dwójką dzieci w wieku 4 i 6 lat, które z obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitala.

Kierowca nie ucierpiał w wypadku. Badanie trzeźwości wykazało, że 34 latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie prawie promil alkoholu. Został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do wy trzeźwienia.

Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara nawet do 8 pozbawienia wolności. O zdarzeniu poinformowany zostanie również Sąd Rodzinny.

 

(info i fot. KPP Biłgoraj)