Dzieciniec – Smerfolandia

HrubieszówKopyłów

Reklamy

Od dnia 1 lipca 2009 roku w ramach realizowanego przez Gminę Horodło Poakcesyjnego Programu Rozwiązywania Problemów Społecznych pojawia się nowy usługodawca: Szkoła Podstawowa w Kopyłowie, usługa o nazwie „Dzieciniec” realizowana będzie w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia.

Organizatorzy usługi pragną zapewnić dzieciom i młodzieży z terenu gminy Horodło aktywny i bezpieczny wypoczynek poprzez organizację zajęć plastycznych, muzycznych, recytatorskich oraz sportowych. Prowadzący poprzez realizację programu chcą rozszerzyć zainteresowanie beneficjentów poprzez zaszczepienie w nich dbałości o estetykę własnej miejscowości.

Reklamy

Dzieci dzięki zajęciom zabawią się w projektantów zieleni i posadzą krzewy wkoło przystanków autobusowych. Aby nabyć pierwszych doświadczeń w tej dziedzinie dzieci pojadą do Ogrodu Botanicznego w Lublinie, gdzie zapoznają się z różnorodnością gatunków roślin oraz sposobami tworzenia kompozycji.

Planowana jest także wycieczka rowerowa do Leśniczówki w miejscowości Gołębowiec, która zakończy się ogniskiem oraz wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Harmonogram realizacji programu „Dzieciniec – Smerfolandia”:

Tydzień I: ” Łasucha”
Tydzień II: „Lalusia i Zgrywusa”
Tydzień III: „Pracusia”
Tydzień IV: „Ważniaka”
Tydzień V: „Farmera”
Tydzień VI: „Harmoniusza”
Tydzień VII: „Osiłka”
Tydzień VIII: „Smerfetki”

info
UG Horodło

Hrubieszow LubieHrubie 2009