25 września 2023

Dzięki reakcji przechodnia policjanci wydostali psa z nagrzanego auta [WIDEO]

Policjanci wyważyli drzwi i wydostali z auta psa. Zgłoszenie otrzymali od mieszkańca, który usłyszał skomlenie dobiegające z zamkniętego samochodu. Zwierzę przebywało tam od kilku godzin bez wody.

Reklamy

Wczoraj, przed godziną 14, jeden z przechodniów usłyszał skomlenie psa w części ładunkowej samochodu zaparkowanego na kraśnickim osiedlu i i zaniepokojony tymi dźwiękami wezwał policję.

Temperatura powietrza przekraczała 30 stopni, a pojazd stał na słońcu.

Reklamy

Skierowani na miejsce funkcjonariusze próbowali ustalić właściciela, jednak bezskutecznie. Z relacji świadków wynikało, że zwierzę mogło przebywać tam już od kilku godzin.

– Policjanci podjęli decyzję o wyważeniu tylnych drzwi, gdyż nie było innej możliwości – informuje młodszy aspirant Paweł Cieliczko z kraśnickiej Policji. – Po siłowym otwarciu silnie nagrzanej metalowej konstrukcji pojazdu, spod licznych części samochodowych wybiegła suczka, którą policjanci szybko napoili wodą i włożyli do klimatyzowanego radiowozu.

Reklamy

Ponieważ zwierzę było zaniedbane, zostało przetransportowane do weterynarza. Stamtąd suczka trafiła do stowarzyszenia „Tulimy”, gdzie zajęli się nim wolontariusze.

Właściciel pojazdu tłumaczył policjantom, że nie wie, w jakich okolicznościach zwierzę znalazło się w środku – na to pytanie odpowie prowadzone postępowanie.

Ustalane są szczegółowe okoliczności tej zagrażającej życiu i zdrowiu zwierzęcia sytuacji.


źródło, fot., wideo: Policja Lubelska / KPP w Kraśniku, youtube.com


Zginął przygnieciony przez ciągnik rolniczy [ZDJĘCIA]

Zginął przygnieciony przez ciągnik rolniczy [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →