Dzień Szkoły bez Przemocy w województwie lubelskim

Hrubieszów 5 czerwca w całej Polsce świętować będziemy Dzień Szkoły bez Przemocy będący wielką manifestacją sprzeciwu wobec zjawisk agresji i przemocy w szkołach. W ramach obchodów Dnia, szkoły w całym kraju będą na swoim terenie organizowały happeningi, manifestacje i uroczystości do udziału w których, zaproszone zostały społeczności i władze lokalne.

Reklamy

W chwili obecnej organizację Dnia zapowiedziało ponad 1 700 szkół(!). W województwie lubelskim 102 szkoły. Mapa aktywnych szkół na której możecie Państwo sprawdzić co będzie się działo jutro w waszej okolicy znajduje się pod adresem:

http://www.szkolabezprzemocy.pl/674,mapa-aktywnych-szkol >>
(po kliknięciu na poszczególne powiaty pojawi się lista szkół i programy poszczególnych uroczystości.)

Serdecznie zapraszamy w imieniu wszystkich szkół w Polsce które będą razem z nami świętowały Dzień Szkoły bez Przemocy do udziału w uroczystościach!

Wydarzeniem centralnym Dnia będzie uroczystość w warszawskim Belwederze podczas którego, Pierwsza Dama RP Pani Maria Kaczyńska wręczy 16 nauczycielom wytypowanym przez uczniów i rodziców nagrody dla najlepszego wychowawcy. Zwycięzcą w województwie lubelskim została Alina Malik ze Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lublinie . Otrzyma ona grant w wysokości 1 500 zł na realizacje inicjatywy wychowawczej.

Z poważaniem
Anna Szydłowska
Koordynator programu społecznego
„Szkoła bez przemocy”

Hrubieszow LubieHrubie 2009