Fałszywe dolary w mieszkaniu i narkotyki za oknem

Za przechowywanie fałszywych pieniędzy oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków odpowie 29- letni mieszkanka Chełma. Podczas zatrzymania próbowała pozbyć się obciążających ją dowodów wyrzucając reklamówkę z amfetaminą przez balkon.

Reklamy

 

Chełmscy kryminalni realizując posiadane informacje zapukali do jednego z mieszkań na osiedlu Kościuszki w Chełmie. Znajdująca się wewnątrz kobieta dopiero po dłuższej chwili otworzyła drzwi funkcjonariuszom.

Jak się okazało w jednym z pomieszczeń policjanci znaleźli w szufladzie podrobione banknoty o nominale 100 dolarów amerykańskich. Po przeliczeniu okazało się, że jest ich 10 sztuk i wszystkie mają jednakowy numer seryjny.

Szybko też wyszła na jaw opieszałość kobiety w otwarciu drzwi, gdyż zorientowała się kto puka, wyrzuciła przez balkon foliową torbę z zawartością białego proszku. Nie uszło to jednak uwadze funkcjonariuszy.

Po sprawdzeniu okazało się, że jest to amfetamina w ilości ponad 35 gram. Policjanci zabezpieczyli fałszywe banknoty oraz narkotyki. 29-letnia kobieta trafiła do policyjnego aresztu Wczoraj mieszkanka Chełma została doprowadzona do sądu, gdzie zastosowano wobec niej środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami przechowywanie podrobionych pieniędzy oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.źródło, wideo, fot. KMP Chełm