Funkcjonariusze zatrzymali pijanego kierowcę ciężarówki

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali na drodze krajowej nr 17 pijanego kierowcę ciężarówki. Miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Reklamy

W niedzielę 15 stycznia, w godzinach popołudniowych, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Zamościa zauważyli w miejscowości Łabunie pojazd ciężarowy z naczepą, który jechał bez włączonych świateł i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu.

Funkcjonariusze zatrzymali ciężarówkę. Po otwarciu drzwi szoferki zorientowali się, że kierowca jest kompletnie pijany. Mężczyzna chwiał się za kierownicą i nie reagował na polecenia wyłączenia silnika. W takim stanie, kierując kilkudziesięciotonowym pojazdem, stwarzał realne zagrożenie dla innych użytkowników drogi.

Reklamy

­

Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej siłowo wyjął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę. Na miejsce wezwana została policja. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu przebadali kierowcę ciężarówki, obywatela Ukrainy, na obecność alkoholu. Wynik wykazał w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą więzienia w wymiarze do 2 lat.

Na szczęście, mimo upojenia alkoholowego, kierowca ciężarówki nie zdążył spowodować wypadku z udziałem innych użytkowników drogi.


info i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie / Michał Deruś


Zobacz też:

Odznaczenie dla hrubieszowskiego „Hubala” [ZDJĘCIA]

Odznaczenie dla hrubieszowskiego „Hubala” [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →