20 lipca 2024

Galeria Twierdza w Zamościu spełnia dziecięce marzenia

Boże Narodzenie to czas radości i dzielenia się. Zwłaszcza z tymi, którzy potrzebują wsparcia najbardziej. Dlatego Galeria Twierdza w Zamościu przygotowała akcję „Marzenia do spełnienia”. W dniach 6 – 20 grudnia klienci galerii będą mogli pomóc w realizacji gwiazdkowych życzeń wychowanków Domu Dziecka w Zamościu, Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łabuniach, „Nasz Dom” im. Edmunda Bojanowskiego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP. w Tuligłowach.

Reklamy

Dzięki Galerii Twierdza każdy może zostać pomocnikiem Św. Mikołaja. Wszystko za sprawą akcji świątecznej „Marzenia do spełnienia”. Już w najbliższy piątek, 6 grudnia, na ogromnej 3-metrowej choince wewnątrz galerii, zawisną specjalne bombki, w których wychowankowie Domu Dziecka w Zamościu, Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łabuniach, placówki „Nasz Dom” im. Edmunda Bojanowskiego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP. w Tuligłowach, ukryją swoje świąteczne życzenia. Klienci Galerii Twierdza będą mogli je spełnić. Wystarczy podejść do hostessy-śnieżynki i poprosić o wręczenie wybranej bombki. To z niej dowiemy się, jaki prezent, komu i gdzie można zakupić. Akcja potrwa do 20 grudnia.

– Współorganizując w przeszłości akcje charytatywne, przekonaliśmy się, że mieszkańcy Zamojszczyzny są życzliwi, wrażliwi i chętnie wspierają innych. Z pewnością nie inaczej będzie i tym razem. Zwłaszcza, że pomóc można dzieciom, które żyją tuż obok nas – komentuje Joanna Wyrostek dyrektor Galerii Twierdza w Zamościu. Wszystkie niewykupione prezenty zostaną uzupełnione przez Galerię Twierdza, więc nie ma obawy, że jakieś świąteczne marzenie nie zostanie spełnione – dodaje.

Reklamy

Klienci, którzy zdecydują się na zakup prezentu i wręczą go hostessie, otrzymają w zamian upominek – piernikowe serce z podziękowaniami od dziecka, które napisało dane życzenie. Prezenty zostaną ułożone w specjalnym koszu, tuż obok choinki. W sobotę 21 grudnia Mikołaj wręczy podarunki dzieciom.