20 grudnia 2024

Gimnazjaliści z lubelskiego uczą się jak „żyć smacznie i zdrowo”

Trwa V edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Do tej pory, aż 40% gimnazjów z całej Polski zgłosiło swój udział w programie, w tym ponad 47% szkół
z województwa lubelskiego. Na szczęście, pozostałe szkoły nadal mają szansę na zmianę nawyków żywieniowych młodzieży, wystarczy zamówić bezpłatny zestaw edukacyjny!

Reklamy

 

Edukujemy młodych!

„Żyj smacznie i zdrowo” z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród nauczycieli, jak i samych uczniów. Do tej pory z województwa lubelskiego 223 nauczycieli zgłosiło
223 szkoły (235 klas, czyli 5644 uczniów). Zdrowe odżywianie nie jest już tylko zjawiskiem spowodowanym modą, a rzeczywistym wzrostem świadomości w społeczeństwie. Coraz więcej ludzi odrzuca złe nawyki, zaczyna odżywiać się racjonalnie i wprowadza ruch fizyczny do swojej codzienności. Taki scenariusz warto realizować w życiu jak najwcześniej!

Reklamy


Jak dołączyć do programu?

Zgłoszenie do programu jest proste. Wystarczy, że nauczyciel gimnazjum wypełni formularz na stronie internetowej www.zyjsmacznieizdrowo.pl. Już w ciągu kilku dni na szkolny adres, zostaną dostarczone bezpłatne materiały dydaktyczne opracowane przez grono specjalistów. Zestaw przeznaczony jest do przeprowadzenia lekcji w trzech klasach. Zawiera między innymi scenariusze dla nauczycieli, plansze informacyjne do szkół czy książeczki kucharskie dla uczniów.

Reklamy


Nagrody dla szkół czekają!

Szkoły mogą także wygrać cenne nagrody: wyposażenie w klasę multimedialną, tablice multimedialne czy laptopy. Szansą jest udział w nieobowiązkowym konkursie organizowanym w ramach projektu „Żyj smacznie i zdrowo”. Polega on na zorganizowaniu przez uczniów i nauczycieli interesującego wydarzenia społecznego związanego z ideą programu. Zdjęcia zdarzenia wraz z opisem należy załączyć do zgłoszenia konkursowego, które jest dostępne na stronie internetowej projektu.

Zwycięska drużyna, oprócz klasy multimedialnej wygra wycieczkę do Warszawy, podczas której będzie uczestniczyć w profesjonalnych warsztatach kulinarnych. Pozostali wyróżnieni zostaną odwiedzeni przez organizatorów programu i tancerzy z programu You Can Dance. W trakcie wizyty gimnazjaliści będą mogli wysłuchać rad dietetyka, a nawet skonsultować się z nim. Wizytę podsumuje warsztat taneczny z profesjonalistami oraz wręczenie nagród.

Program „Żyj smacznie i zdrowo” został objęty wieloma patronatami honorowymi i społecznymi. Akcję wspiera Rzecznik Praw Dziecka, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Polskie Towarzystwa Nauk Żywieniowych, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW oraz Fundacja Klubu Szefów Kuchni.

 

 

***        

 

„Żyj smacznie i zdrowo” to program edukacyjny marki WINIARY, prowadzony we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności w polskich gimnazjach. Misją programu „Żyj smacznie i zdrowo” jest przekazanie gimnazjalistom wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności. Do tej pory, w czterech edycjach „Żyj smacznie i zdrowo” wzięło udział ponad 57,1% szkół gimnazjalnych z całej Polski.

Program marki WINIARY jest częścią szerszej kampanii zatytułowanej „Jedz smacznie i zdrowo” prowadzonej od czterech lat przez wiele marek z portfolio firmy Nestlé, której celem jest promowanie zdrowego odżywiania wśród konsumentów. Wiąże się on z przyjęciem przez Nestle strategii NHW (Nutrition, Health, Wellness) będącej strategią odpowiedzialnego biznesu firmy Nestlé, w imię której zobowiązuje się ona produkować wysokiej jakości produkty, będąc jednocześnie wiarygodnym partnerem w żywieniu i dbałości o zdrowie oraz zapewniając dobre samopoczucie konsumentów.

 

Patroni honorowi

  • Rzecznik Praw Dziecka
  • Ministerstwo Sportu i Turystyki
  • Ośrodek Rozwoju Edukacji
  • Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych
  • Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
  • Fundacja Klubu Szefów Kuchni

Partner społeczny

  • Federacja Polskich Banków Żywności