18 kwietnia 2024

Gimnazjum z Dołhobyczowa w finale wojewódzkim

HrubieszówKrasnystaw

W piątek , 17 kwietnia została rozegrana w Krasnymstawie Rejonowa Gimnazjada
w Piłce Siatkowej chłopców. Powiat nasz reprezentowała drużyna Gimnazjum Dołhobyczów, która kontynuując serię zwycięstw naszych drużyn na zawodach rejonowych w grach halowych – koszykówka, piłka ręczna – Gimnazjum nr 3 Hrubieszów, także została mistrzem rejonu.

W turnieju wzięło udział sześć drużyn, podzielonych na dwie grupy.
Mecze rozgrywano na dwóch halach – miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz pobliskiego Zespołu Szkół.

ADRIAN SKIBA – solidny jak zwykle, pięknym atakiem zakończył mecz z Grabowcem
DOMINIK KLAJNE – libero – zagrał najlepsze mecze w tym sezonie, odbiór i obrona na 5
TOMASZ ĆWIEK, KRYSTIAN KOZŁOWSKI, ADAM PODPORA – gracze rezerwowi wchodzili na zmiany

Był to dziwny turniej, ponieważ już pierwszy mecz w grupie A, pomiędzy Dołhobyczowem, a Kraśniczynem, praktycznie zadecydował o końcowym zwycięstwie w rozgrywkach.
Potoczne powiedzenie – przedwczesny finał – pasuje, jak ulał do zaistniałej sytuacji. Gimnazjum Kraśniczyn, mistrz rejonu z ubiegłego roku, mający w składzie chłopców grających w ligach młodzieżowych w Tempie Chełm, postawił od początku meczu niesamowicie trudne warunki gry. Doskonała gra w polu, zgranie, świetne ataki zwłaszcza ze środka sprawiły, że set zakończył się wynikiem 25-20 mimo ofiarnej walki chłopców z Dołhobyczowa.
Pierwszy set przegrany, ale to taka już tradycja chyba…
Drugi set zacięty, wynik się długo waha, ale Kraśniczyn odjeżdża w końcówce na 22-18, potem 24-22, dwa meczbole, koniec marzeń już po pierwszym meczu?
Spokój, opanowanie, poparte mocnymi zbiciami, cztery kolejno zdobyte punkty i set dla nas.
Trzeci set już bez historii. Wyraźnie podłamany przeciwnik, mocne ataki, seria punktów, wysokie prowadzenie na początku, potem spokojne granie punkt za punkt i Dołhobyczów odnosi pierwsze i decydujące, jak się okaże zwycięstwo.
Kolejne mecze, grupowy z Grabowcem i finał z Telatynem miały bliźniaczy przebieg.
Przeciwnicy starali się nawiązać walkę, bardzo dobrze grali w obronie, ale już od pierwszych akcji uwidaczniała się duża przewaga drużyny Dołhobyczowa w ataku.
Ostatni set, ostatni gwizdek i jedziemy na zawody wojewódzkie.