24 maja 2024

Gmina Hrubieszów: Warsztaty krawieckie zakończone

W okresie od 12 listopada 2013 r. do 11 grudnia 2013 r. Stowarzyszenie Kobiet Gminy Hrubieszów – Polskie Kwiaty realizowało pierwsze warsztaty krawieckie w ramach projektu „Artystyczna Galeria – pielęgnowanie lokalnej twórczości mieszkańców Gminy Hrubieszów”.

Podczas warsztatów uczestnicy nabyli podstawową wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie wykonywania maskotek, lalek oraz różnego rodzaju ozdób korzystając z wielu rodzajów materiałów typu: satyna, welur, organza, tiul, tafta oraz sztuczne futra.

Zajęcia poprowadziła Pani Agnieszka Kaczor. Przez 30 godzin pokazywała jak z kawałka materiału wyczarować piękne „maskotkowe” cuda. 

Warsztaty były także doskonałą okazją do aktywizowania lokalnej społeczności z tereny Gminy Hrubieszów. Uczestnicy mogli wymieniać się poglądami i doświadczeniami związanymi z krawiectwem i nie tylko. 

Ale to dopiero początek! Już w styczniu zaczynają się warsztaty z makramy!!!! 

Projekt „Artystyczna Galeria – pielęgnowanie lokalnej twórczości mieszkańców Gminy Hrubieszów” realizowany jest w ramach projektu „Od wizji do nowoczesnego zarządzania podregionem Gotania”, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. 

 

Zdjęcia:

http://www.gok-wolajowice.pl/index.php?numer=308

 

źródło i fot:

http://www.gok-wolajowice.pl/