19 kwietnia 2024

Gmina Tyszowce: Uderzył matkę patelnią w głowę

Policjanci z posterunku w Tyszowcach zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoja matką. W trakcie awantury uderzył ją matkę patelnią w głowę.

W miniony wtorek policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze w jednym z domów w gminie Tyszowce. Na miejscu zastali zakrwawioną 73-letnią zgłaszającą i jej 37-letniego syna. Jak ustalono, agresywny i nietrzeźwy syn, podczas awantury uderzył swoją matkę patelnią w głowę. Mężczyzna został zatrzymany, a kobietę przewieziono do szpitala.

Okazało się, że 37-latek od dłuższego czasu stosował przemoc psychiczną i fizyczną wobec swojej matki. Będąc pod działaniem alkoholu wyzywał ją, poniżał, popychał, a także groził pozbawieniem życia.

Wczoraj sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za znęcanie się nad matką, mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

­

Ofiarą przemocy w rodzinie może być każdy. Jeśli czujesz, że bezpieczeństwo twoje albo twoich bliskich jest zagrożone natychmiast wezwij policję dzwoniąc na numer alarmowy 112. Jeżeli z jakiegoś powodu nie chcesz dzwonić na policję, możesz skontaktować się z „Niebieską Linią” pod numerem 800 120 002.

Jeżeli doznajesz przemocy w rodzinie, nie bój się szukać pomocy – apelują policjanci!

­

(info: KPP Tomaszów Lub., fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Jazda na workach za autem zakończona groźnym wypadkiem

Jazda na workach za autem zakończona groźnym wypadkiemLubieHrubie na Instagramie