22 lutego 2024

Gmina Uchanie: Czołowe zderzenie dwóch 12-letnich rowerzystów

Hrubieszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj w miejscowości Pielaki gm. Uchanie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 12-letni mieszkaniec tej miejscowości jadąc rowerem, chciał ominąć pieszych i zjechał na przeciwny pas ruchu. W momencie zjechania, doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka 12-letnim rowerzystą z Jarosławca.

Reklamy

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 16:00 w miejscowości Pielaki gm. Uchanie. Dyżurny hrubieszowskiej policji został powiadomiony telefonicznie przez dyspozytora Pogotowia Ratunkowego o wypadku drogowym.
 
Na miejscu policjanci ustalili, że 12-latek pochodzący z tej miejscowości, jadąc drogą rowerem, zjechał ze wzniesienia, aby ominąć pieszych. Kiedy zjechał na przeciwny pas ruchu, doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka drugim rowerzystą, którym okazał się 12-letni mieszkaniec Jarosławca.
 
Jadący prawidłowo cyklista w wyniku zderzenia przewrócił się na jezdnię i uderzył głową w asfalt. Na skutek upadku 12-letni mieszkaniec Jarosławca stracił przytomność i z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu trafił do szpitala.
 
 
 
źródło: KPP Hrubieszów (EK)