18 kwietnia 2024

XIII edycja konkursu „Świadomie i Bezpiecznie”

Dzisiaj w sali Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbył się finał XIII edycji programu prewencyjnego „Świadomie i bezpiecznie”.

Program jest realizowany we współpracy Powiatowej Biblioteki Publicznej im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie, Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie, Straży Miejskiej oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

Program ten objęty jest patronatem Starosty Hrubieszowskiego oraz Stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski” i skierowany jest do uczniów klas II szkół średnich z terenu całego powiatu.

Założeniem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o zagrożeniach  z jakimi młodzi ludzie mogą się spotkać w swoim codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie takich niebezpieczeństw, a także zapoznanie młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Podczas spotkań z młodzieżą, pracownik biblioteki, policjanci oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej i Straży Pożarnej, opowiadali jak bezpiecznie zachowywać się na terenie szkoły i poza nią, o konsekwencjach prawnych przestępstw i wykroczeń, a także o tym, by nie być obojętnym na krzywdę drugiego człowieka.

W tym roku do konkursu zgłosiły się drużyny z czterech szkół naszego powiatu, a mianowicie Zespół Szkół w Horodle, Zespół Szkół nr 4, Zespół Szkół nr 3 i Zespół Szkół nr 1. Wszyscy uczestnicy turnieju zaprezentowali bardzo wysoki poziom swojej wiedzy oraz wspaniale angażowali się przy kolejnych konkurencjach. Komisja była pod wrażeniem prezentujących się drużyn i miała trudny wybór, aby wyłonić zwycięzców. 

W tym roku pierwsze miejsce w konkursie, zajęli uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie pod kierownictwem swojego opiekuna Pana Daniela Buchowieckiego. Drużyna w składzie Angelika Jeleń, Damian Tarasiuk, Piotr Niedźwiedź, Maciej Pawluk, Marcin Kwaśniewski, za zajęcie pierwszego miejsca, otrzymała tablety, ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz Powiatową Bibliotekę Publiczną im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie. Natomiast nagrodę dla zwycięskiej szkoły w postaci Notebooka zakupiło Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Hrubieszowski. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez powiatową bibliotekę.  

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem przygotowania i wiedzy wszystkich drużyn, które wzięły udział w tegorocznym konkursie.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok. 

 

 

źródło: KPP w Hrubieszowie (EK)