23 maja 2024

Granat moździerzowy wykopany podczas prac polowych

Podczas prowadzonych wczoraj prac polowych na terenie gminy Siedliszcze wyorany został niewybuch. O tym fakcie dyżurnego powiadomił okoliczny mieszkaniec. Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało, był to pochodzący z czasów II wojny światowej granat moździerzowy.

 

Podczas trwających wczoraj w miejscowości Bezek Dębiński prac polowych okoliczny mieszkaniec wyorał z ziemi przedmiot przypominający pocisk. O fakcie tym poinformował dyżurnego komendy. Skierowani na miejsce policjanci z komisariatu w Rejowcu zabezpieczali ten teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało, był to pochodzący z czasów II wojny światowej granat moździerzowy.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność w przypadku natknięcia się na tego typu niebezpieczne znalezisko. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podnosić takich przedmiotów, przemieszczać ich, odkopywać czy też manipulować przy nich. O znalezieniu niewybuchu należy powiadomić najbliższą jednostkę Policji, a miejsce w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.źródło i fot. KMP Chełm