Granica: Kolejny cios w przemytniczy interes

Przemyt 60 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej około 700 tys. zł. udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej i Straży Granicznej z kolejowego przejścia granicznego w Terespolu.

Reklamy

 

Mundurowi natrafili na papierosy kontrolując pociąg towarowy wjeżdżający do Polski z Białorusi. Pod ładunkiem nieokorowanych bali drewna funkcjonariusze znaleźli pudła owinięte czarną folią. Po rozładunku drewna wydostali z wagonu kilkadziesiąt identycznych pudeł z papierosami o wartości rynkowej około 700 tys. zł.

To kolejny w ostatnich dniach tak duży nielegalny transport papierosów zatrzymany na granicy z Białorusią. Zaledwie tydzień wcześniej funkcjonariusze Izby Celnej w Białej Podlaskiej kontrolujący wagony kolejowe wjeżdżające do Polski przez przejście graniczne w Terespolu udaremnili przemyt ponad 240 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej, bagatela, trzech milionów złotych. Była to największa jak do tej pory jednorazowa przesyłka papierosów ujawniona przez celników na odcinku granicy w województwie lubelskim.

 

 

źródło i fot. SCRP