18 kwietnia 2024

Granica: Papierosy spadły z drona (ZDJĘCIA)

Żołnierze obserwujący granicę polsko – białoruską, zauważyli obiekt latający, poruszający się na dość niskiej wysokości, który przemieszczał się z kierunku wschodniego w głąb naszego kraju.

W nocy z 18 na 19 stycznia, patrol żołnierzy Wojska Polskiego, obserwujący granicę polsko–białoruską w pobliżu Sławatyczach, zauważył obiekt latający, poruszający się na dość niskiej wysokości z kierunku wschodniego w głąb terytorium Polski.

Funkcjonariuszom Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki w Sławatyczach, udało się szybko zlokalizować miejsce, w które operator drona zrzucił transportowane nim paczki.

Po dotarciu na miejsce, pogranicznicy zatrzymali znajdujący się tam samochód oraz ujęli kierowcę i dwóch pasażerów – Polaków, mieszkańców powiatu bialskiego w wieku: 25, 28 i 53 lat.

W aucie znajdowały się pakiety wypełnione przemyconymi papierosami. Przeszukano również miejsca zamieszkania mężczyzn, w których znaleziono kolejną kontrabandę. W sumie, ujawniono nielegalne papierosy o wartości ponad 24 tys. zł.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej przy wykorzystaniu do tego celu statku powietrznego. Zatrzymani poniosą odpowiedzialność karną z tytułu popełnienia przestępstwa skarbowego. Dodatkowo, zostali ukarani również mandatami karnymi za fakt pobytu, bez wymaganego zezwolenia, w strefie objętej zakazem przebywania.

***

W ubiegłym roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do wprowadzenia na krajowy rynek nielegalnych wyrobów akcyzowych o wartości ponad 27 mln zł.

­

(info i fot. NOSG)


Zobacz też:

Myślał, że uzupełnia dane na platformie Netflix – okazało się, że zapłacił na stacji w Bukareszcie

Myślał, że uzupełnia dane na platformie Netflix – okazało się, że zapłacił na stacji w Bukareszcie


LubieHrubie na Instagramie