15 kwietnia 2024

Granica: Pięciu Gruzinów wpław pokonało Bug

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli i uratowali pięciu nielegalnych migrantów, którzy przekroczyli granicę państwową wpław.


W dniu 5 marca br. w godzinach wieczornych, funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówek w Kodniu, Sławatyczach oraz w Terespolu, podczas prowadzonych działań realizowanych w pobliżu miejscowości Kodeń, pow. bialski, po informacji od służb granicznych Białorusi – odnaleźli pięciu obywateli Gruzji w wieku 21-44 lat, którzy przedostali się nielegalnie z terytorium Białorusi do Polski.

Mężczyźni przekroczyli granicę państwową wpław, przepływając rzekę graniczną Bug. Z uwagi na panujące nocą niskie temperatury, priorytetem dla funkcjonariuszy SG było sprawne i szybkie odnalezienie nielegalnych migrantów.

Z pomocą przyszedł pies tropiący oraz kamery termowizyjne co pozwoliło na szybkie odnalezienie zaginionych mężczyzn. Sprawna akcja Straży Granicznej i przewiezienie mężczyzn do ciepłych pomieszczeń prawdopodobnie uratowały im życie. Wezwane na miejsce służby medyczne, przebadały migrantów i udzieliły im niezbędnej pomocy.

Po przeprowadzeniu czynności administracyjnych mężczyzn przekazano służbom granicznym Białorusi.źródło i fot. NOSG