25 czerwca 2024

Granica: Próba korupcji funkcjonariusza Straży Granicznej

Nie powiodła się próba skorumpowania funkcjonariusza SG wykonującego zadania służbowe. W dniu 17 września br. funkcjonariusz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w trakcie wykonywania czynności służbowych, zatrzymał 54-letnią ob. Ukrainy.

Reklamy

Podróżna, która chciała wyjechać z Polski przez przejście graniczne w Hrebennem, usiłowała wręczyć funkcjonariuszowi SG korzyść majątkową, w postaci dwóch banknotów o nominale 50 EURO, w zamian za odstąpienie od czynności polegających na kontroli legalności pobytu cudzoziemki na terytorium Polski. Funkcjonariusz pieniędzy nie przyjął a o próbie korupcji powiadomił przełożonych. Jak ustalono, cudzoziemka nie posiadała ważnej wizy, która uprawniała by ją do pobytu na terytorium Polski.

W przedmiotowej sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Obywatelka Ukrainy, przyznała się do winy i dobrowolnie poddała się karze jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata oraz karze finansowej w postaci 3 tys. zł. Wobec zatrzymanej wydano również decyzję o zobowiązaniu do opuszczenia terytorium RP, oraz zakazie ponownego wjazdu do Polski przez najbliższe trzy lata.

Reklamy


Info i fot. NOSG