23 kwietnia 2024

Granica: Rekordowy przemyt papierosów

Przemyt papierosów o wartości blisko półtora miliona złotych udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej na terenie kolejowego terminala przeładunkowego w Małaszewiczach na granicy polsko-białoruskiej. To największa, jednorazowa przesyłka papierosów przejęta w tym roku na terenie województwa lubelskiego i jedna z większych na terenie Polski.

 

Celnicy skontrolowali skład pociągu wjeżdżający z Białorusi do Polski. Wyspecjalizowana grupa do kontroli taboru kolejowego w trzech wagonach ujawniła gigantyczną ilość papierosów bez polskich znaków akcyzy. W trzech kontenerach celnicy ujawnili w sumie 112 500 paczek papierosów (2 miliony 250 tysięcy sztuk). Rozładunek i liczenie towaru trwało wiele godzin. Wartość zatrzymanego towaru to blisko półtora miliona złotych.

Służba Celna nie udziela bliższych szczegółów dotyczących zdarzenia.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej, we wtorek 16 czerwca, celnicy z Koroszczyna, udaremnili przemyt 30 tys. paczek papierosów, które ukryte były w przekonstruowanej podłodze naczepy.

Tylko w tym roku, i tylko na terenie województwa lubelskiego, Służba Celna udaremniła przemyt ponad 2,6 mln paczek papierosów o wartości rynkowej ponad 32 mln zł.  

 

 

źródło i fot. SCRP