Granica: Weekendowe trafienia celników – papierosy za 250 tys.

Papierosy o wartości ćwierć miliona złotych zatrzymali celnicy na terenie terminala odpraw celnych w Koroszczynie.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w piątek (27.09.). W trakcie kontroli ciężarówki na białoruskich numerach rejestracyjnych funkcjonariusze komórki zwalczania przestępczości bialskiej izby celnej znaleźli w ładunku węgla drzewnego 25,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. 48-letni kierowca pojazdu przyznał się do usiłowania przemytu. Jak wyjaśnił mężczyzna, papierosy zamierzał sprzedać na jednym z warszawskich bazarów.

Przeciwko Białorusinowi wszczęto postępowanie karne skarbowe. Na poczet grożącej przemytnikowi grzywny celnicy zabezpieczyli kwotę 50 000 zł.

Do kolejnego zdarzenia doszło w nocy z 29 na 30 września na drogowym przejściu granicznym w Terespolu. Tym razem funkcjonariusze z komórki zwalczania przestępczości wytypowali do kontroli samochód osobowy na łódzkich numerach rejestracyjnych. Przekraczający granicę w Terespolu 39-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej próbował przewieźć do kraju 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ukrył je w specjalnie skonstruowanych skrytkach w samochodzie. Sprawca odmówił składania wyjaśnień. Celnicy zajęli wyposażony w skrytki pojazd, stanowiący dowód przestępstwa.

Postępowanie w sprawie prowadzi Urząd Celny w Białej Podlaskiej.

 

Info i fot. SCRP