15 czerwca 2024

Wszyscy wszystkim ślą życzenia…

Jasełka, wspólne kolędowanie, opłatek i kilkanaście dań, które przygotowywali rodzice i uczniowie – prawdopodobnie tak wyglądało spotkanie opłatkowe w wielu szkołach naszego regionu. Na pewno tak było w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Husynnem, gdzie 21 grudnia 2011 roku, przy jednym stole spotkali się zaproszeni goście.

Reklamy

Wśród nich znaleźli się: wójt Gminy Hrubieszów – p. Jan Mołodecki, dyrektor szkoły – p. Marzanna Adamczuk, nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Młodzież wcieliła się w postaci Rodziny Świętej, trzech króli i pastuszków. Część artystyczną wraz z uczniami przygotowali nauczyciele – p. Anna Lisiczyńska i p. Elżbieta Lebiedowicz.

Reklamy

Następnie, serdeczne życzenia i miłe słowa do społeczności szkolnej skierowali p. J. Mołodecki i p. M. Adamczuk. Zebrani podzielili się opłatkiem i szczerze życzyli m.in.: zdrowia, pomyślności i satysfakcji z pracy.

Takie uroczystości udowadniają, że niewielka szkoła potrafi doskonale łączyć społeczność lokalną, wpajać przywiązanie do tradycji i poszanowanie wartości, dba też o właściwe relacje z rodzicami, którzy potrafią odwdzięczyć się właśnie poprzez przygotowanie wigilijnego spotkania.

Reklamy

Wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do stworzenia tej rodzinnej atmosfery składamy serdeczne podziękowania i najlepsze życzenia świąteczne. Pokój ludziom dobrej woli.

***

www.sphusynne.pl