8 grudnia 2023

Granica: Zatrzymany samochód i rower

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w ciągu ostatniej doby udaremnili wywóz z Polski skradzionych pojazdów o łącznej wartości 45 000 zł.

Reklamy

 

W dniu 20 marca br., w godzinach wieczornych, do odprawy na przejściu granicznym w Dorohusku zgłosił się 39-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna próbował wyjechać z Polski samochodem osobowym marki Opel Insignia z 2011 roku. Podczas prowadzonej odprawy granicznej, funkcjonariusze ustalili, iż  pojazd został skradziony na terytorium Czech. W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze.

Tego samego dnia na przejściu granicznym w Hrebennem, w trakcie prowadzonych działań związanych z kontrolą legalności pojazdów, funkcjonariusze zatrzymali rower, wobec którego zaistniało uzasadnione podejrzenie nielegalnego pochodzenia. Po sprawdzeniu funkcjonariusze ustalili, że pochodzi on z kradzieży dokonanej na terytorium Niemiec. Szacunkowa wartość roweru to  2 000 złotych.

Reklamy

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali od początku roku pojazdy pochodzące z przestępstwa o wartości 1,5 mln zł.źródło i fot. NOSG