18 kwietnia 2024

Groźny wypadek koło Krasnegostawu

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło wczoraj po południu w miejscowości Krupe w powiecie krasnostawskim. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny. Wszystkie podróżujące nimi osoby trafiły do szpitala.

 

Krasnostawscy Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny zdarzenia drogowego, do którego doszło w środę przed godziną 15:00 w Krupem (gm. Krasnystaw). Na prostym odcinku drogi zderzyły się dwa Volkswageny.

Wstępne ustalenia wskazują, iż kierujący Golfem 35-letni mieszkaniec Rejowca Fabrycznego omijał pojazdy, które zatrzymały się za skręcającym Oplem. Wykonując ten manewr kierowca Golfa, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka Passatem. Obydwa pojazdy wypadły z drogi.

Kierowca Golfa i podróżująca z nim 30-letnia pasażerka zostali zakleszczeni w pojeździe i konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu w celu ich uwolnienia. Obydwoje trafili do szpitala, przy czym kobieta, transportowana była śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obrażenia jakich doznali okazały się bardzo poważne.

Do szpitala trafili też wszyscy podróżujący Passatem w tym 5-letnie dziecko. Najpoważniejszych obrażeń doznała 38-letnia pasażerka. Podróżujący z nią 39-letni mąż i syn doznali ogólnych potłuczeń.

Dokładne przyczyny i przebieg zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie. Wiadomo już, że obaj kierujący byli trzeźwi.

 

źródło i fot. KPP Krasnystaw