Handlowali na parkingu. Paserzy przyłapani na gorącym uczynku

Papierosy o wartości blisko 12 tys. zł przechwycili na jednym z bialskich parkingów funkcjonariusze celni z Izby Celnej w Białej Podlaskiej. Kontrabanda znajdowała się w samochodzie na lokalnych numerach rejestracyjnych.

Reklamy


Do zdarzenia doszło w środę (6.08.) we wczesnych godzinach popołudniowych. Na parking pod jednym z centrów handlowych w Białej Podlaskiej podjechali funkcjonariusze celni z komórki zwalczania przestępczości. Mundurowi mieli podejrzenia, że kierowcy stacjonujących w tym miejscu dwóch samochodów osobowych na polskich numerach rejestracyjnych są w posiadaniu dużych ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Podejrzenia okazały się słuszne. Celnicy dokonali kontroli praktycznie w momencie przepakowywania nielegalnego towaru pomiędzy samochodami. Kierowcy pojazdów – 37-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej i 39-letni mieszkaniec gminy Rossosz – byli w posiadaniu w sumie 1 tys. paczek papierosów Pall Mall.

Młodszy z mężczyzn przyznał, że ujawnione przez celników papierosy są jego własnością i tego dnia kupił je na bazarze w Piszczacu.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Na poczet grożącej im wysokiej kary grzywny wpłacili łacznie17 tys. zł. Stracili też wartą prawie 12 tys. zł papierosową kontrabandę.

Sprawą zajmuje się Urząd Celny w Białej Podlaskiej.

 

 

źródło i fot. SCRP