Idea znów wywęszyła narkotyki

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki w Dorohusku, podczas prowadzonej odprawy granicznej ujawnili w kontrolowanym pojeździe marihuanę oraz amfetaminę. Narkotyki oznaczyła IDEA – pies służbowy Straży Granicznej.

Reklamy

 

Zatrzymane narkotyki, w postaci: 0,20 grama marihuany oraz 2,37 grama amfetaminy  – należały do dwóch obywateli RP, którzy próbowali wyjechać w dniu 17 marca br. z Polski przez przejście graniczne w Dorohusku.

Podczas rutynowej kontroli granicznej, uwagę funkcjonariuszy SG przykuli pasażerowie Mercedesa, którymi zainteresował się pies służbowy Idea, jego specjalnością jest wykrywanie narkotyków.

W wyniku podjętych dalszych czynności, funkcjonariusze ujawnili w miejscu zamieszkania jednego z mężczyzn w Białej Podlaskiej, kolejne narkotyki w postaci: 3422,72 grama marihuany oraz 41,85 grama amfetaminy. Dodatkowo w mieszkaniu zabezpieczono również elektroniczną wagę farmaceutyczną.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymanym obywatelom RP postawiono już zarzuty związane z posiadaniem substancji narkotycznych. Wobec jednego z zatrzymanych mężczyzn, sąd orzekł areszt na okres trzech miesięcy.

Pies służbowy, który ujawnił narkotyki, to służąca już od wielu lat w Placówce SG w Dorohusku suczka Idea, która ma na swoim koncie wiele sukcesów związanych z ujawnieniem substancji narkotycznych. Jej największym „trafieniem” było ujawnienie w 2013 roku, transportu 175 kg haszyszu o wartości ponad 7 mln zł.

 

źródło i fot. NOSG