II Wojewódzki Festiwal Kapel Ulicznych i Podwórkowych

Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach, Urząd Gminy w Werbkowicach, Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie zapraszają miłośników folkloru miejskiego na II Wojewódzki Festiwal Kapel Ulicznych i Podwórkowych – Werbkowice 2011.

Reklamy

Festiwal odbędzie się 12 czerwca 2011r. na Targowisku w centrum Werbkowic o godzinie 15.00. Podczas festiwalu zaprezentuje się również gość specjalny – kapela z Ukrainy.

Powodzenie i duże zainteresowanie ubiegłorocznym Festiwalem sprawiło, że impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych GOK Werbkowice.

Patronat nad tegorocznym Festiwalem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman.

Festiwal ma na celu propagowanie i kultywowanie tradycji folkloru miejskiego, konfrontację dorobku artystycznego, integrację kapel podwórkowych województwa lubelskiego, doskonalenie warsztatu muzycznego oraz wymianę doświadczeń i pomysłów.

Podczas festiwalu zostanie wyłoniona kapela, która weźmie udział w XIV Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych w Łęcznej (30-31 lipca 2011). Organizatorzy przewidzieli również nagrody pieniężne dla kapel.