26 maja 2024

Ile procent wiary? Wyniki liczenia wiernych w diecezji zamojsko-lubaczowskiej

Frekwencja się obniża, za to z roku na rok przybywa wiernych przystępujących do komunii świętej. Kronika Tygodnia publikuje wyniki liczenia wiernych w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Najwyższą frekwencją mogą pochwalić się dekanaty biłgorajskie.

 

– Nie ma radykalnej różnicy: frekwencja lekko spada, za to wzrasta liczba wiernych przystępujących do komunii świętej – mówi ks. Michał Maciołek, kanclerz Kurii Biskupiej w Zamościu. (…)

Ks. prałat Andrzej Puzon, proboszcz parafii MBNP w Hrubieszowie, która może pochwalić się najwyższą frekwencją w mieście (50,58 proc.), zwraca uwagę, że wiele zależy od formy duszpasterstwa. Podczas niedawno zakończonych rekolekcji wielkopostnych dzieci i młodzież nie tylko słuchała kazań, ale też oglądała filmy o tematyce religijnej, brała udział w spotkaniu z funkcjonariuszami policji, a także quizach i zabawach. Wszyscy parafianie uczestniczyli w koncertach pieśni religijnej. – Nie można ograniczać się do tradycyjnego odprawiania mszy świętej, tylko wychodzić z czymś więcej – wyjaśnia ks. Andrzej Puzon.


Więcej:

http://kronikatygodnia.pl/ile-procent-wiary/źródło: kronikatygodnia.pl