26 maja 2024

IV Powiatowe Targi Twórców Ludowych

Mircze

Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu informuje, iż IV Powiatowe Targi Twórców Ludowych i Sztuki Kulinarnej Mircze 2011, odbędą się 10 kwietnia 2011 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Mirczu.

Początek o godzinie 13:00.

Jak co roku zaprezentują się twórcy ludowi z terenu naszego powiatu w trzech kategoriach: kulinaria, rękodzieło oraz rzeźba i malarstwo. W tym roku także zaplanowaliśmy konkurs z nagrodami dla odwiedzających nasze Targi Ludowe.

Serdecznie zapraszamy!!!

Poniżej udostępniamy regulamin i kartę zgłoszeniową do udziału w IV Targach.

REGULAMIN »

KARTA ZGŁOSZENIA »

Pomysł zorganizowania imprezy w pełni poświęconej kultywowaniu i promowaniu tradycji, zwyczajów i rzemiosła ludowego narodził się w 2008 roku. Od samego początku Targi Ludowe zdobyły wielkie uznanie wśród mieszkańców naszej gminy, ale przybywają na nie także zainteresowani z terenu powiatu. Przedsięwzięcie ma także na celu motywowanie twórców do dalszego działania. Dlatego w trakcie Targów przeprowadzany jest konkurs na najciekawsze stoisko.

Rozstrzygnięcia dokonuje niezależne jury w trzech kategoriach: kulinaria, rękodzieło oraz rzeźba i malarstwo. Zwycięzcy otrzymują puchary zaś pozostali podziękowania za udział. W tym roku oprócz Wójta Gminy Mircze i Gminnego Ośrodka Kultury w Mirczu współorganizatorem będzie Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie. Dla zwycięzców planujemy atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Oprócz strawy dla ciała i ducha odwiedzający Targi Ludowe mają okazję sami zadecydować, które stoisko zasługuje na wyjątkową uwagę. W trakcie imprezy oddają swoje głosy na najlepsze stoisko. Po ich podliczeniu zwycięzca otrzymuje pokaźny puchar „Laur Publiczności”, a następnie organizatorzy przeprowadzają losowanie wśród głosujących. Szczęśliwcy wygrywają ciekawe nagrody rzeczowe.