IV Zlot Rodzin Abstynenckich – Starosiele 2012

W dniach 4-5 sierpnia 2012. w Starosielu odbył się IV Zlot Rodzin Abstynenckich zorganizowany przez Stowarzyszenie Trzeźwościowe Lumen w Hrubieszowie.

Reklamy

W Zlocie wzięło udział ponad 150 osób z 10 Stowarzyszeń abstynenckich z województwa lubelskiego. W otwarciu imprezy uczestniczył wiceburmistrz Miasta Hrubieszowa Paweł Perelmuter oraz pan Wacław Mucha.

 

Po obiedzie rozpoczęła się cześć rekreacyjno – sportowa. Stowarzyszenie „Oaza” Świdnik”, „Ogniwo” Piaski, „Promyk” Tomaszów i „Lumen” Hrubieszów przeprowadziły blok konkursów przeznaczonych dla dzieci. Dzieci po każdej konkurencji otrzymywały nagrody i dyplomy. Natomiast dla dorosłych przygotowano takie konkurencja jak: piłka siatkowa (SOWR – Chełm), piłka nożna (Stowarzyszenie „Lumen”), przeciąganie liny (Centrum Trzeźwości Maksymilian – Łęczna), rzut gumowcem (Lumen), podnoszenie hantli (Stowarzyszenie „Uśmiech” – Kraśnik), bieg trzeźwości (Lumen) oraz „Turniej Prezesów” (Lumen).

 

Dodatkową atrakcją tego dnia była wizyta członków Kresowego Bractwa Motocyklowego „Biały Kruk”, którzy przyjechali na swoich wspaniałych i szybkich maszynach. Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszyły się motory, które nie tylko można było obejrzeć z bliska, ale również odbyć nimi krótki przejazd.

 

Wieczorem zostało zorganizowano ognisko integracyjne. Było pieczenie kiełbasy i śpiewy przy akompaniamencie harmonii i gitary. Po ognisku wszyscy przenieśli się na dalszy ciąg zabawy do świetlicy w Stanicy Harcerskiej, gdzie do tańca przygrywał DJ Artur. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

 

Następnego dnia po śniadaniu, swoją obecnością zaszczycił nas Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Pan Tomasz Zając. Do godziny 11 przeprowadzono finały rozpoczętych poprzedniego dnia konkurencji oraz zawody wędkarskie zorganizowane przez Stowarzyszenie „Lumen”.

 

O godz. 11.00 odbyło się zebranie Związku Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich Lubelszczyzny z udziałem Przewodniczącego Województwa Lubelskiego Pana Tomasza Zająca, na którym przedstawiciele stowarzyszeń zrzeszonych w Związku przedstawili sukcesy i problemy naszego środowiska.

 

O godz. 12.00 rozpoczęło się zakończenie imprezy, podczas którego zostały wręczone puchary, nagrody i dyplomy dla zwycięzców poszczególnych konkurencji, podziękowania za udział w zlocie i pomoc w organizacji. Przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego Pan Tomasz Zając odczytał list gratulacyjny od Marszałka Województwa Lubelskiego Krzysztofa Hetmana.

 

„Zlot Rodzin Abstynenckich” był zorganizowany pod patronatem Honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego oraz dofinansowany ze środków miejskiego programu rozwiązywania problemów alkoholowych Urzędu Miasta w Hrubieszowie.

 

 

Info i foto:

Stowarzyszenie Trzeźwościowe Lumen w Hrubieszowie