22 lutego 2024

Janów Lubelski: Policjant i strażak uratowali życie 67-letniemu mężczyźnie

Wczoraj przed południem jeden z policjantów janowskiej komendy uratował życie 67-letniemu mężczyźnie, który zasłabł idąc ulicą Zamoyskiego. Policjant razem z będącym na miejscu funkcjonariuszem straży pożarnej natychmiast podjęli reanimację, trwającą do czasu przyjazdu zespołu karetki pogotowia. 67-latek został przewieziony do szpitala. Mł. asp. Rafał Lenart razem z starszym kapitanem Tomaszem Taradyś przez kilka minut prowadził akcję reanimacyjną.

Reklamy

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 11.00 przy ul. Zamoyskiego. Policjant idąc ulicą Zamoyskiego zauważył leżącego na chodniku mężczyznę. Znajdowało się tam kilka osób, na miejscu był również funkcjonariusz straży pożarnej. Obaj natychmiast podjęli czynności zmierzające do przywrócenia czynności życiowych. Prowadzili reanimację do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia. Leżącego na chodniku mężczyznę zauważył jadący samochodem strażak, który zatrzymał się i wezwał pogotowie. Policjant dołączył do niego i razem ratowali mężczyznę.
 
Mężczyznę przewieziono na badania do szpitala. 67-latek przebywa w szpitalu jego stan jest dobry, odzyskał przytomność. Obaj policjanci i strażak byli w czasie wolnym od służby.
 
 
 
źródło: KPP Janów Lubelski (FŁ)