Jest już nowy Skafander!

Ponoć historia świata to historia rozmowy. Idąc z tą myślą w pierwszym w Nowym Roku numerze Gazety Akademickiej „Skafander” znajdziecie sporo wywiadów i artykułów, których bohaterami są młodzi ludzie z Zamojszczyzny. 

Reklamy

Wydanie otwiera bardzo pozytywna informacja o podwyżkach stypendiów socjalnych dla studentów Uczelni Państwowej w Zamościu. Wynoszą one teraz od 1000 do 1200 złotych, a to nie jedyne formy wsparcia finansowego na jakie mogą liczyć studenci.

W gazecie przeczytacie również o powstającym przy ul. Hrubieszowskiej Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej UPZ. Budynek jest już gotowy, a to jak wygląda zobaczycie w „Skafandrze”.  Teraz Uczelnia pracuje nad wyposażeniem Centrum w nowoczesny sprzęt, na którym kształcić się będą studenci kierunku pielęgniarstwo.

W tym wydaniu znajdziecie również informację o sukcesie 18-latki z Turobina, Olgi Król, która dotarła do finału Konkursu Miss Polski. Chociaż korony nie zdobyła, to o maturzystce z Turobina usłyszała cała Polska.

W „Skafandrze” przeczytacie także, co zmieni się podczas tegorocznych egzaminów maturalnych.

O tym, że warto wybrać studia inżynierskie przekonuje Sylwia Furmańczuk, absolwentka logistyki oraz mechaniki i budowy maszyn UPZ, aktualnie pracująca w firmie transportowej. Słowa te potwierdza student mechaniki Tomasz Błazik, który naukę łączy z pracą w jednej z firm technologicznych.

Perspektywy kariery po ukończeniu anglistyki przedstawiają absolwentki i absolwenci tego kierunku: Anastasiia Vasylenko, Olga Tsymbryk, Daryna Semchakevich oraz Dawid Mikuła. Byli studenci dziś pracują w międzynarodowych firmach, w tym m.in. w Gameforge, światowym gigancie w produkcji gier komputerowych.

O pasji do sportu, a konkretnie do siatkówki, opowiada Natalia Machniewicz, zawodniczka II-ligowej Tomasovii Tomaszów Lubelski i studentka bezpieczeństwa narodowego UPZ.

W gazecie przeczytacie także miniwywiad z Miss „Skafandra” 2020, Oliwią Bochniak z zamojskiego „Ekonomika”. Już wkrótce redakcja planuje kolejną edycję konkursu.

W wydaniu przeczytacie również o drużynie „EkoBohaterów” z I LO w Zamościu, sukcesie Bartka Buczaka z ZS nr 1 w Hrubieszowie w ogólnopolskim konkursie filmowym, czy też o finalistach ogólnopolskiego konkursu o Wojsku Polskim z zamojskiej „Mundurówki”.

W związku z trwającą pandemią Gazeta Akademicka „Skafander” od dłuższego czasu ma formę e-wydania. Niezmiennie jest w niej pełno ciekawych informacji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli macie ciekawy temat, wydarzenia, zdjęcie lub pomysł piszcie do redakcji „Skafandra” na adres: skafander.info@gmail.com

Zapraszamy do lektury e-wydania „Skafandra”, które dostępne jest pod linkiem:

https://upz.edu.pl/data/file_attachment/2543-skafander-1-141.pdf


Zobacz też:

Jest już nowy Skafander

Jest już nowy Skafander

LubieHrubie na Instagramie