30 maja 2024

Joszko Broda na inauguracji Sacrofilmu

Joszko Broda wraz z zespołem wystąpi w czasie inauguracji XVII Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego Sacrofilm. Koncert zatytułowany „Jałmużna postna” odbędzie się w piątek 24 lutego o godz. 18.30 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.

Bilety w cenie 9 zł.

Rodzina Joszka Brody mieszka w Beskidach (Karpaty) od XII wieku. Tradycje i warsztat muzyczny przejął Joszko po swoim ojcu, który od 40 lat jest znanym twórcą polskiej muzyki ludowej. Jego korzenie muzyczne tkwią w góralskiej muzyce, na której się wychował i która jest dla niego inspiracją do przeróżnych działań. Joszko zagrał na ponad 50 płytach jako muzyk sesyjny, prowadzi też swój zespół „Dzieci z Brodą” i żywą działalność muzyczną na różnych jej polach.

Józef i Joszko Brodowie grają muzykę, która płynie w ich żyłach. A grają m.in. na czterometrowej trąbie sałaskiej, gajdach, piszczałkach, słomkach, drumli, fujarze postnej, trombicie sałaskiej i rogu „szofar”. Utwory śpiewane a’capella przeplatane są muzycznymi impresjami. Występują też płaczące instrumenty: delikatne dzwonki i przejmujące trombity.

 Zapraszamy!