Już nie pohandlują papierosami z przemytu

Trzech zatrzymanych obywatel Ukrainy oraz zabezpieczone papierosy warte prawie 90 tys. zł to efekty czynności kontrolnych przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej na przygranicznych parkingach.

Reklamy

 

Funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, prowadzili w tym tygodniu działania ukierunkowane na zwalczanie przemytu papierosów z Ukrainy do Polski. Jednym z elementów tych działań, były kontrole przygranicznych parkingów.

Na terenie jednego z nich w m. Berdyszcze w pow. chełmskim, funkcjonariusze ujawnili w trzech pojazdach znaczne ilości nielegalnych wyrobów akcyzowych. Jak się okazało użytkownikami wszystkich tych pojazdów byli obywatele Ukrainy, mężczyźni w wieku: 26 – 30 lat.

Kontrolowani cudzoziemcy, prowadzili na terenie parkingu swoistą nielegalną działalność,  skupowali bowiem od innych obywateli Ukrainy niewielkie ilości przemyconych papierosów, by później większą ich ilość sprzedać w z zyskiem w głębi kraju.

W sumie funkcjonariusze ujawnili w skrytkach konstrukcyjnych oraz przestrzeniach ładunkowych pojazdów 6465 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej o wartości ponad 87 tys. zł.

Kierowcy pojazdów zostali zatrzymani, odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe.  W stosunku do zatrzymanych ob. Ukrainy podjęto również czynności administracyjne skutkujące wydaniem decyzji o zobowiązaniu ich do powrotu na Ukrainę.

 

źródło i fot. NOSG