18 kwietnia 2024

Kierował samochodem mając ponad 3 promile. Zatrzymany podczas pościgu

Policjanci z opolskiej drogówki podczas pościgu zatrzymali wczoraj 29-latka mieszkańca Opola Lubelskiego kierującego samochodem BMW. Jak się okazało kierujący miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że 29-latek był już karany za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj na ul. Józefowskiej w Opolu Lubelskim policjanci z ruchu drogowego usiłowali zatrzymać do kontroli drogowej samochód marki BMW. Kierowca nie chciał się zatrzymać. Po krótkim pościgu funkcjonariuszom udało się zatrzymać BMW do kontroli. Kierowcą samochodu okazał się 29 letni mieszkaniec Opola Lubelskiego. Była pijany miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał przy sobie żadnych wymaganych dokumentów. Policjanci ustalili, że był już wcześniej karany za jazdę w stanie nietrzeźwości i posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

          Samochód marki BMW należał do jego kolegi który siedział na miejscu pasażera również będąc w stanie nietrzeźwości. O dalszym losie kierowcy i pasażera zadecyduje Sąd. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, ponadto odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i nieposiadania przy sobie wymaganych dokumentów.

Właściciel pojazdu również poniesie odpowiedzialność.  Odpowie za udostępnienie samochodu osobie, która nie posiadała  uprawnień do kierowania i znajdowała się w stanie nietrzeźwości.

 

Info i fot. KWP Lublin (R.F)