30 maja 2024

Rosjanin i Gruzin włamali się do trzech sąsiednich mieszkań

Bialscy policjanci zatrzymali 30-letniego Rosjanina, który wspólnie ze starszym o 2 lata obywatelem Gruzji dokonali w ubiegłym tygodniu trzech zuchwałych włamań. Sprawcy w godzinach przedpołudniowych pokonali zabezpieczenia drzwi wejściowych trzech sąsiadujących ze sobą mieszkań na jednej klatce schodowej i ukradli z nich przedmioty o łącznej wartości ponad 16 000 zł.

Do włamań doszło w ubiegły wtorek, w godzinach 10.00 – 13.00, kiedy właściciele mieszkań byli w pracy. Włamywacze dostali się do środka wyłamując zamki w drzwiach. Wśród skradzionych przedmiotów były laptopy, biżuteria, perfumy i ubrania. Suma strat przedmiotów wyniesionych z mieszkań wyniosła ponad 16 000 zł.

Do ustalenia sprawców doszło dzięki współpracy policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Białej Podlaskiej. Jak się okazało przestępstw tych dokonali 30-letni obywatel Rosji, posiadający na terytorium RP status uchodźcy oraz 32-letni Gruzin. Obaj mieszkali na terenie Białej Podlaskiej.

W wyniku podjętych czynności zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie młodszego ze sprawców. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania drugiego ze sprawców i odzyskania skradzionego mienia.

 

źródło: kwp Lublin (JJ)