25 czerwca 2024

Kłusownicy w sieci. Nielegalnie złowili prawie 100 kilogramów ryb

Parczewscy policjanci zatrzymali dwóch kłusowników, którzy dokonali nielegalnego połowu ryb na stawach Gospodarstwa Rybackiego w Libiszowie. Kryminalni zabezpieczyli kilkaset metrów siatki do połowu ryb, ręczny świder, siekierę i blisko 100 kg ryb. Kłusownicy już usłyszeli zarzuty, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem na terenie gm. Sosnowica. Policjanci uzyskali informację, że na stawach hodowlanych Gospodarstwa Rybackiego w Libiszowie dwaj mężczyźni dokonują nielegalnego połowu ryb.
 
Policjanci długo nie szukali, zatrzymali 61 – letniego Mirosława W. oraz jego kompana Michała W. lat. 33. W ich samochodzie znaleziono i zabezpieczono 4 worki z rybami splatanymi w sieciach, świder do lodu, siekierę i sanki. Po zważeniu okazało się, że skłusowano prawie 100 kilogramów ryby różnego gatunku. Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę nie mniej niż 1500 złotych.
 
Kłusownicy z gm. Sosnowica i Uścimów już z usłyszeli zarzuty i dobrowolnie poddali się karze. Zgodnie z Ustawą o rybactwie śródlądowym grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.
 
 
 
źródło i fot. KPP Parczew (S.K.)