Werbkowice: Ferie w Gminnym Ośrodku Kultury

W dniach od 30 stycznia do 10 lutego, czyli przez okres ferii w Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach odbywały się zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży.

Reklamy

Cykl warsztatów rozpoczął się pantomimą. Młodzież miała okazję poznać podstawowe pojęcia z zakresu pantomimy oraz w części praktycznej naśladować zaobserwowane zachowania ludzkie oraz ćwiczyć podstawy ruchu scenicznego.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z tańca nowoczesnego HIP-HOP prowadzone przez Andrzeja Jakubowicza wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski.

Pasjonaci teatru mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Dorotę Podlewską oraz Huberta Domańskiego. Instruktorzy, na co dzień pracujący w teatrze Chorea, poprowadzili warsztaty ,,Ciało – Rytm – Głos”. Chorea to kategoria zaczerpnięta z historii antycznego teatru greckiego. Określa ona funkcjonowanie trzech elementów ekspresji – słowa, muzyki i ruchu – w działaniu aktora.

Warsztaty z rękodzieła pozwoliły dzieciom rozwinąć swoje zdolności manualne. Powstały ciekawa prace z masy papierowej, gliny oraz w technice dekupażu.

Drugi tydzień ferii rozpoczął się na sportowo. W grach zespołowych (tj. piłka ręczna, piłka nożna, siatkówka) uczestniczyły szkoły z Turkowic, Malic, Honiatycz, Sahrynia, Podhorzec i Werbkowic. Dużym powodzeniem cieszyła się gra w bilard, gry planszowe. Nowością były mistrzostwa w Boccia.

Cykl warsztatów zakończyły się nauką gry na perkusji prowadzoną indywidualnie, w zależności od stopnia wtajemniczenia uczestnika.

Gminna Biblioteka Publiczna w Werbkowicach również zadbała o naszych najmłodszych. Dzieci składały origami, grały w gry planszowe, skrable, brały udział w konkursach, najchętniej jednak w zajęciach ruchowych. Po aktywnej zabawie dzieci zostały nagrodzone słodkim poczęstunkiem.

Dziękujemy za uczestnictwo w feriach!

 

Info i foto:GOK Werbkowice