3 marca 2024

Kobiety zdominowały Skafandra

Jest już nowy numer Gazety Akademickiej “Skafander”. Główne tematy zdominowały kobiety. Wydanie otwiera tekst o awansie drużyny Uczelnia Państwowa Zamość do Ekstraklasy tenisa stołowego kobiet. Ponadto w gazecie przeczytacie o rozstrzygnięciu Konkursu Miss Skafandra 2021 i wicemistrzostwie Polski zdobytym przez Emilię Rechul.

Reklamy

Po zaciętym barażowym dwumeczu drużyna trenera Piotra Kostrubca wywalczyła awans do Ekstraklasy. Tym samym Uczelnia Państwowa Zamość jako jedyna w Polsce ma dwie drużyny w najwyższych klasach rozgrywkowych w Polsce, bowiem rok temu do Superligi awansowali panowie. – Tenis stołowy w naszym regionie kwitnie – podsumował trener Kostrubiec. W “Skafandrze” przeczytacie, jak wyglądała droga zamojskich tenisistek do krajowej elity.

Gazeta prezentuje również Miss Skafandra 2021, którą została Wiktoria Flak z zamojskiej “Mundurówki”. I Vicemiss została Klaudia Naklicka z zamojskiego “Ekonomika” a II Vicemiss Julianna Bernard z LO CSM Zamość. W gazecie przeczytacie i zobaczycie, jak wyglądało rozstrzygnięcie Konkursu.

Reklamy

“Skafander” pisze również o sukcesie studentki UPZ, Emilii Rechul, która reprezentując barwy KS Agros Zamość zdobyła wicemistrzostwo Polski w podnoszeniu ciężarów.

Gazeta przedstawia również młodych zdolnych z naszego regionu. W tym wydaniu prezentuje grupę uczniów zamojskiego “Ekonomika”, która kręci spot “Zażywasz – przegrywasz”. O czym traktuje film? Przeczytacie w “Skafandrze”.

Poza tekstami o życiu akademickim i młodzieżowym w Zamościu oraz wiadomościami sportowymi w gazecie znajdziecie również zapowiedzi imprez kulturalnych w naszym regionie jak np. 46. Zamojskie Lato Teatralne czy też Rockowisko Zwierzyniec 2021, którego “Skafander” jest patronem medialnym.

E-wydanie gazety dostępne jest pod linkiem:

https://upz.edu.pl/data/file_attachment/3065-skafander-7-147.pdf

(Skafander)


Zobacz też:

Tragiczny wypadek koło Tomaszowa Lubelskiego – ZDJĘCIA

Tragiczny wypadek koło Tomaszowa Lubelskiego – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie