Kolejna grupa przestępcza rozbita

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Lublinie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się przemytem i wprowadzaniem do obrotu papierosów pochodzących z przemytu. W skład grupy wchodziło czterech mieszkańców Lublina oraz dwóch mieszkańców Radomia.

Reklamy

 

W ramach czynności realizowanych pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin – Południe  w Lublinie ustalono, że od jesieni 2015r. na terenie województwa lubelskiego działała zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się organizowaniem przemytu papierosów z terytorium Ukrainy do Polski w pociągu międzynarodowym relacji Kijów – Warszawa.

Przemycone papierosy członkowie grupy wprowadzali do obrotu na lubelskich targowiskach lub przekazywali ustalonym personalnie osobom z głębi terytorium RP.

Reklamy

Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że grupa wprowadziła do obrotu co najmniej 86 200 paczek papierosów, narażając Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 1,5 mln. zł.

W ramach prowadzonego śledztwa prokurator nadzorujący czynności przedstawił sześciu mężczyznom zarzuty popełnienia przestępstw karnoskarbowych. Trzech z nich usłyszało zarzuty kierowania oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

 

 

źródło, wideo, fot. NOSG