18 kwietnia 2024

Kolejne podium Igi

Iga – pies służbowy z Izby Administracji Skarbowej w Lublinie – po raz kolejny stanęła na podium, zajmując tym razem zaszczytne I miejsce w konkurencji przeszukiwania pomieszczeń, w rozegranych na Łotwie Międzynarodowych Zawodach Psów Służbowych.

 

W miejscowości Rēzekne na Łotwie odbyły się zawody psów służbowych w wykrywaniu wyrobów tytoniowych i waluty.w nich udział przedstawiciele Służb Celnych z 9 państw oraz Policja Łotewska. Polską drużynę reprezentowało trzech czworonożnych „funkcjonariuszy” wraz ze swoimi przewodnikami: Iga z IAS w Lublinie, Poli z IAS w Gdańsku oraz Gina z IAS w Rzeszowie.   

Zawody składały się z czterech konkurencji: przeszukanie pomieszczeń, przeszukanie bagaży, przeszukanie autobusów oraz posłuszeństwo.

W konkurencji przeszukania pomieszczeń bezkonkurencyjni okazali się nasz kolega Grzegorz ze swoją podopieczną – owczarkiem niemieckim Igą. Drużynowo reprezentacja Polski wywalczyła zaś II miejsce, co jest ogromną zasługą wszystkich psów i ich przewodników.

Przypomnijmy, że w maju ub. roku przewodnik z Igą zajęli III miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Psów Służbowych rozegranych na Ukrainie. Na co dzień duet ten pracuje na przejściach granicznych z Ukrainą.

Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

 

źródło i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie