29 lutego 2024

Kolejne podróbki w Mokrem

28-letni obywatel Bułgarii usłyszy zarzuty wprowadzania do obrotu odzieży z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Nielegalny towar oferował do sprzedaży na giełdzie w Mokrem koło Zamościa.

Reklamy

 

W niedzielę, policjanci z Zamościa zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, przeprowadzili na terenie giełdy towarowej w Mokrem akcję wymierzoną w nieuczciwych sprzedawców oferujących do sprzedaży towar z nielegalnie naniesionymi, podrobionymi znakami towarowymi.

W czasie działań, mundurowi na stoisku handlowym, na którym do sprzedaży oferowane były „markowe” ubrania zabezpieczyli ponad 100 sztuk bluz sportowych, na których umieszczone były podrobione znaki towarowe wiodących marek odzieżowych.

Reklamy

Nielegalny asortyment oferował do sprzedaży 28-letni obywatel Bułgarii. Został on zatrzymany i wraz z zabezpieczonym towarem przewieziony do komendy. Tam zostały wykonane dalsze czynności procesowe, a następnie Bułgar osadzony został w policyjnym areszcie.

Przedstawione mu zostaną zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie miał prawa używać, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

źródło i fot. KMP Zamość