Kolejny wypadek przy pracach polowych. Siewnik wciągnął rękę 42-latce

Do nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Skierbieszowie. Podczas prac polowych siewnik wciągnął rękę pracującej przy nim 42-latce. Kobieta z poważnym urazem kończyny śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego przetransportowana została do szpitala w Lublinie.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło wczoraj rano w Skierbieszowie. Jak ustalili policjanci 42-letnia mieszkanka Skierbieszowa wraz z mężem, pracowała na polu przy zasiewie rzepaku.

Chwila nieuwagi podczas obsługi siewnika przez 42-latkę. skutkowała wypadkiem. Maszyna wciągnęła jej rękę.

Skierowani na miejsce strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, by wyswobodzić kobietę z maszyny. Ranna mieszkanka Skierbieszowa, śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego przetransportowana została do szpitala w Lublinie.

 

***

Policjanci apelują do rolników o rozwagę. Co roku, kiedy do pracy w polu ruszają sprzęty rolnicze często dochodzi do wypadków. Zdarzenia te nie zawsze są śmiertelne ale bardzo często kończą się poważnymi uszkodzeniami ciała, amputacją kończyn czy rozległymi ranami. Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga, pośpiech i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy, by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia a nawet życia.


źródło i fot. KMP Zamość