Konkurs: Co wiem ze sportu na Ziemi Hrubieszowskiej z lat 1922 – 2012?

Jubileuszowy Komitet Organizacyjny obchodów „90 lat sportu na Ziemi Hrubieszowskiej 1922 – 2012” oraz Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie zapraszają do udziału w konkursie – „Co wiem ze sportu na Ziemi Hrubieszowskiej z lat 1922 – 2012?” zorganizowanego w ramach obchodów Jubileuszu! Liczymy na dużą frekwencję. Poniżej regulamin!

Reklamy

Regulamin konkursu – „Co wiem ze sportu na Ziemi Hrubieszowskiej z lat 1922 – 2012?” organizowanego w ramach obchodów Jubileuszu „90 lat sportu na Ziemi Hrubieszowskiej 1922 – 2012”.

 

Organizator

– Komitet Organizacyjny Jubileuszu „90 lat sportu na Ziemi Hrubieszowskiej 1922 – 2012”

– Indywidualnie z ramienia w/w Komitetu Mirosław Dąbrowski i Marek A. Kitliński

– Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie

 

Cel

– Zapoznanie, pogłębienie, utrwalenie i sprawdzenie wiedzy o hrubieszowskim sporcie.

– Wyłonienie najlepszych w tym zakresie.

– Wypełnienie czasu wolnego.

– Zwiększenie zainteresowania się kulturą fizyczną.

 

Ocenia

– powołane Jury, które obliczy ilość i jakość odpowiedzi.

 

Termin i miejsce

– piątek 18 maja 2012 r. godz. 10.30 – Sala Konferencyjna Starostwa Powiatowego ul. Narutowicza

 

Udział

Uczestnicy:

– reprezentanci szkół od gimnazjum do wyższych (po max 3 osoby), klubów sportowych i stowarzyszeń (max 3 osoby, mogą to być zawodnicy, uczniowie, nauczyciele, trenerzy, działacze, sędziowie, pracownicy, itp.) z Hrubieszowa i powiatu oraz chętni z tych terenów i innych nie będących uczniami czy członkami wspomnianych klubów i stowarzyszeń.

 

Forma konkursu

– W formie testu.

 

Zgłoszenia

Na piśmie lub ustnie po przez szkoły, kluby sportowe, stowarzyszenia, indywidualnie do 15.05.2012 r. w siedzibie Transgranicznego Centrum Informacji Turystycznej Urzędu Miasta w Hrubieszowie (stary budynek) przy ul. 3 Maja 15 u p. Marka Watrasa w godz. 8 – 15.00 lub przesłać zgłoszenie mailem na adres: tecit@prokonto.pl

 

Ogłoszenie wyników

– Nastąpi podczas uroczystego otwarcia Jubileuszu we wtorek 5.06.2012 r. w Sali widowiskowej Hrubieszowskiego Domu Kultury ul. 3 Maja

 

Nagrody indywidualne:

– 1,2,3 miejsce – puchary,

– 1-6 miejsce – dyplomy, upominki,

– wszyscy uczestnicy certyfikat uczestnictwa,

– wywiady z osobami, które zajmą trzy pierwsze miejsca, i które za zgodą autora wywiadu będzie opublikowany na LubieHrubie.

 

Materiały

W celu lepszego przygotowania się do konkursu polecamy książkę „Antologia Sportu Hrubieszowskiego – historia i współczesność sportu na terenie powiatu hrubieszowskiego”, książki są w bibliotekach szkolnych i innych.

 

Zapraszają

Komitet Organizacyjny Jubileuszu „90 lat sportu na Ziemi Hrubieszowskiej 1922 – 2012” oraz Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.

 

Uwaga!

Komitet Organizacyjny w/w Jubileuszu przypomina, że ogłosił już konkurs„Hrubieszowskie wspomnienia sportowe” oraz zwrócił się z prośbą o dostarczanie eksponatów i znaczków sportowych do hrubieszowskiego Muzeum przy ul. 3 Maja w celu przygotowania wystawy sportowej. Pełne informacje na te tematy znajdują się na stronie lubiehrubie w zakładce pod zdjęciem z ćwiczącymi gimnastyczkami międzywojennego Sokoła z Hrubieszowa.

 

Opracowali:

Marek Ambroży Ktliński (mak)

Mirosław Dąbrowski