18 lipca 2024

Kontrabanda na stoisku z warzywami

Za posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy odpowie 67-letnia mieszkanka Zamościa. Policjanci na prowadzonym przez Zamościankę stoisku z produktami rolnymi ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy. W sumie zabezpieczono 801 paczek trefnego towaru. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego sięgnęły kwoty ponad 12 tys. złotych.

Reklamy

 

Wczoraj dzielnicowy zamojskiej komendy przeszukał jeden ze straganów na rynku Nowego Miasta w Zamościu. Jak wynikało z jego informacji, kobieta handlująca produktami rolnymi w swojej ofercie posiadała również papierosy bez polskich znaków akcyzy. Informacja znalazła potwierdzenie. Mundurowi między skrzynkami z warzywami ujawnili bezakcyzowy towar w postaci papierosów.

W sumie zabezpieczono 801 paczek papierosów. Nielegalny towar trafił do policyjnego depozytu. Jego właścicielka – 67-letnia mieszkanka Zamościa już usłyszała zarzuty. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego sięgnęły kwoty ponad 12 tys. złotych. Wkrótce za popełniony czyn Zamościankę czeka odpowiedzialność przed sądem.

Reklamy

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za przestępstwo skarbowe grozi wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonego mienia.źródło: KMP Zamość

Reklamy